Ali Mertler, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu,2002 yılında Eskişehir de Vişne Evleri Projesinde görev aldı, 2004 yılında inşaatın küresel yapılanmasını takip edip ufkunu genişletmek ve yenilikçi yaşamları görmek için Vancouver, KANADA ya gitti, 2005 yılında kazandığı yenilikçi, dinamik ve modern bakış açısıyla Kuzey Kıbrıs ta sosyal ve çağaş konut projeleri ve İngiliz müşterilere, özel tasarımlı, havuzlu villalar yaptı. 2007 yılında tüm bilgi ve tecrübesini kendi işine aktararak ALİ MERTLER İNŞAAT’ı kurdu.Başarılarını 2007 yılından bu yana sürdüren firma, ismiyle sektöründe kalite ve müşteri memnuniyetini biraraya getiren bir marka olmuştur.

Projelendirmeden başlayarak anahtar teslimine uzanan sürecin her aşamasında, kendi standartlarını aşan bir kalite anlayışını benimseyen ALİ MERTLER İNŞAAT, özellikle büyük ölçekli konut projeleri, araştırma merkezi ve otel projeleri konusunda sürekli gelişerek kayda değer bir iş birikimine sahip olmuştur.

Bulunduğu coğrafyanın ötesine tecrübesini ve vizyonunu taşımayı hedef olarak benimseyen ALİ MERTLER İNŞAAT, 2011 yılında TÜRKMENİSTAN ın başkenti Aşkabat ta 2 büyük projenin altyapı-taahhüt işlerini ve yine TÜRKMENİSTAN ın Nebitdağ bölgesinde 160 Çocukluk Kreş Projesinin Proje Müşavirlik Hizmeti İşini başarıyla tamamlamıştır.

Firma bundan sonra da çağın gereklerini, uzmanlık alanlarında titizlikle uygulayarak, en değerli kaynağı olan çalışanının gücüne, desteğine ve bilgisine inanarak zirveye ulaşmak için çalışmaya devam edecektir.